İzmir’de CHP’li gençlerin ‘Hamza beni acil ara’ duvar yazılarına gözaltı

İZMİR– Yerel seçimlere kısa bir süre kala partilerin seçim çalışmaları sürerken, İzmir’de Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çiğli Gençlik Kolları üyeleri, ilçedeki duvarlara üzerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın resmi bulunan ‘‘İzmirlilere benzemeye çalışıyormuşsun, Hamza beni acil ara” yazıları yazdı. İlçenin birçok noktasına yazılan yazılar nedeniyle şikayet üzerine CHP Çiğli Gençlik Kolları Başkanı Okan Er, Umut Ergün, Özgür Kızıltepe ve Taner Kaplan gözaltına alındı.

Çiğli İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen ve ifadeleri alınan CHP’liler daha sonra “Cumhurbaşkanına hakaret” suçlamasıyla adliyeye sevk edildi. Savcılıkta ifadeleri alınan dört kişi ‘yurt dışı yasağı’ konularak serbest bırakıldı.

‘YEREL SEÇİM AKŞAMINDA EN GÜZEL CEVABI VERECEĞİZ’

Gözaltına alınanlardan Çiğli Gençlik Kolları Başkanı Okan Er, şikayet edenin kim olduğunu bilmediklerini dile getirerek, “Eleştirel olarak Hamza Dağ ile ilgili plakalar yaptırdık ve spreyleme ile duvarlara yazdık. Şikayet üzerine sivil polisler gelerek baskın yaptılar ve gözaltına alındık. Karakola gittik. İlçe başkanımız il gençlik kolları başkanımız da geldiler. Daha sonra bize ‘cumhurbaşkanına hakaret’ suçundan gözaltına alındığımızı söyleyerek savcı talimatı ile nezarethaneye koydular. Geceyi nezarette geçirdik. Sabah hastaneye götürüp Karşıyaka Adliyesi’ne sevk edildik. Savcı ifademizi alarak Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk etti. Savunmamızın ardından yurt dışı çıkış yasağı ile serbest kaldık” dedi.

Seçim çalışmalarını sürdüreceklerini vurgulayan Er, “Cumhurbaşkanına veya Hamza Dağ’a hakaret yok. Biz eleştirel bir plaka yaptık. Bu tarz olaylar her seçim çalışmasında yapılıyor ve her parti yapıyor. Bu kadar büyütülmesine gerek yoktu. Ancak yargılama devam edecek. Biz korkmadan, yılmadan çalışmalarımıza devam edeceğiz. Yerel seçim akşamında da bunlara en güzel cevabı vereceğiz” dedi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x